0542 868 73 33

Beşparmak Rent A Car Logo

İletişim: +90 542 868 73 33

Beşparmak Rent A Car BlogKuzey Kıbrıs Görüntülü Hız Kameraları Kıbrıs Kiralık Araba

Kuzey Kıbrıs Görüntülü Hız Kameraları

Kuzey Kıbrıs’ta 2007 yılında yerleştirilmiş hız kameraları vardır. Bu kameralar şehir içi ve şehir dışı yollarda bulunmakta ve görüntülü hız analizi yapmaktadır. Bu kameraların amacı sürücülerin dikkatlerini çekerek güvenli bir şekilde seyahatlerini sağlamaktır. Kameraların yerleştirildiği yerler tehlikeli virajlar, çift yerli anayollar, okula önleri ve dönen kavşaklara gelmeden önce ve sonralarına yerleştirilererek sürücülerin sürat yapmalarını engellemektedir.
Kameralar gizlenmemiş bir biçimde durmakta ve hız kamerasına 1000 m kalmasından itibaren uyarı levhaları bulunmakta ve sürücülerin dikkatini çekmektedir. Bu kameralar ön ve arka olmak üzere çift taraflı çekim yapmaktadır. Hız sınırları şehirler arası 80 km - 100 km şehir içinde ise 50 km -65 km arasındadır. Hız sınırına uymayıp radara girmeniz akabinde çekilen fotoğrafı bir sonraki Kıbrıs’a geldiğinizde Ercan Havalimanın’da ya da gemi limanlarında tebliğ edilerek borcunuz bildirilir. Trafik borcunu ödemeden adadan çıkış yapamazsınız. Ödeme yeri ise herhangi bir karakoldur.İtiraz edilmesi akabinde Lefkoşa’da bulunan Lefkoşa merkez karakolunda fotoğrafla gerçekliği ispatlanır.

Hız sınırını 20km’ye kadar geçtiğinizde: 119 TL
Hız sınırını 20km ile 40km arası geçtiğinizde: 178.5 TL
Hız sınırını 40km’den fazla geçtiğinizde: 297.5 TL

Bu tutarlar güncel olmayabilir. Çünkü her sene trafik cezaları ücretleri değişmektedir. Ödenmeyen cezalar katlanarak çoğalmaktadır.